E-AJI (Asian Journal of Instruction)

ISSN 2148-2659 | e-ISSN 2148-2659 | Periyot Yılda 2 Sayı | Başlangıç: 2013 | Yayıncı Yeni Eğitim Yayıncılık |
Kapak Resmi

12.831

27.653

ASYA ÖĞRETİM DERGİSİ

Asya Öğretim Dergisi eğitim alanına katkıda bulunmayı amaçlayan özgün araştırma makalelerini, deneme/derleme ve çevirileri yayınlayan uluslararası hakemli bir e-dergidir. Dergi Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda en az iki defa on line olarak yayınlanır. Öncelikli olarak eğitim programı ve öğretimi ile öğretmen yetiştirme alanlarında bilimsel çalışmaları yayınlamayı benimsemekle birlikte eğitim bilimleri alanıyla ilgili makaleler de kabul edilmektedir.

Yayınlanmak üzere dergiye gönderilen makaleler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere değerlendirilmeye alınmamış olmalıdır.

Dergide yayınlanacak çalışmaların APA (American Psychological Association) yazım kılavuzuna uygun olması gerekmektedir. Derginin yazı dili İngilizce ve Türkçedir.

Dergiye gönderilen makaleler yüklenirken isimsiz formatta yüklenmelidir. Yazar isimleri yükleme sırasında sistemde kayıt edilmektedir. Hakem değerlendirmesinden olumlu sonuçlanan makaleler en son isimli olarak yüklenecektir.

Dergiye gönderilecek makaleler için kullanılacak olan örnek şablona ulaşmak için lütfen alttaki linki takip ediniz.

https://yadi.sk/i/kWQzzIYM3NHV9A


İNGİLİZCE GENİŞ ÖZET

Dergiye gönderilen yazılar APA 6 yazım kurallarına uygun olmalıdır. Makalelerin her şey dahil (referans, tablo, şekil vs), sadece İngilizce Uzun Özet hariç olmak üzere 7000-7500 kelimeyi geçmemesi gerekmektedir. Eğer makalenin dili Türkçe ise Özet bölümünden sonra Giriş bölümünden önce 1000-1500 kelimelik İngilizce Geniş Özet bulunmalıdır. Lütfen Yazar Rehberi bölümünü inceleyiniz.


İNDEKSLENME

Dergimiz birçok ulusal ve uluslararası indeksler tarafından taranmaktadır, beş yıldan fazla süredir yayındadır ve akademik teşvik kapsamında değerlendirilmektedir. Siz değerli bilim insanlarının nitelikli çalışmalarını yayınlamaktan mutluluk duyarız.

ISSN:2148-2659