Akademik İncelemeler Dergisi (AID)

ISSN 1306-7885 | e-ISSN 2602-3016 | Periyot Yılda 2 Sayı | Başlangıç: 2006 | Yayıncı Sakarya Üniversitesi |
Kapak Resmi

74.153

125.432

Akademik İncelemeler Dergisi (AID) Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yılda iki defa yayımlanan uluslararası hakemli akademik bir dergidir. Dergimiz ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayımlayarak sosyal bilimlerin gelişimine katkı sunmaktadır. Araştırma makalelerinin yanı sıra alana katkı sağlayacak kitap değerlendirmelerine, sempozyum bildirilerine ve araştırma notlarına da dergimizde yer verilmektedir.

Dergimizin yayın dili Türkçe olmakla beraber İngilizce çalışmalar da kabul edilmektedir.

Dergiye gönderilen makaleler çift taraflı kör hakemlik uygulamasına tabi tutulur. Ayrıca tüm gönderiler yayımlanmadan önce Ithenticate programı vasıtasıyla intihal taramasından geçirilir.

Akademik İncelemeler Dergisi (AID) geniş yayın yelpazesiyle sosyal bilimler alanında çalışma yapan araştırmacıların dikkatini çekmekte ve alana ciddi katkılar sunan önemli araştırmalara yer vermektedir.

Dergimizin kapsamı genel olarak şu şekilde gösterilebilir:

Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Tarih, Felsefe, Coğrafya, İlahiyat, Halkla İlişkiler, İktisat, Maliye, Uluslararası Ticaret, İletişim ve Medya, Sosyal Hizmetler, Sanat ve Edebiyat…

Dergimiz başta ULAKBİM ve EBSCOHOST olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası indekslerce taranmaktadır.

Ayrıca dergimizde yayımlanan makaleler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Not: Dergimize makale gönderecek araştırmacılarımızın DERGİPARK üzerinden ücretsiz kullanıcı hesabı açması ve gönderilerini buradan dergimize iletmesi gerekmektedir. Makale gönderimi hakkında bilgi almak isteyenler Makale Gönderim videosunu izleyebilirler.