Yıl 2017, Cilt 5, Sayı 1, Sayfalar 13 - 21 2017-04-07

On the Diameters of Graph-directed Fractals
Çizge-Yönlendirilmiş Fraktalların Çapları Üzerine

Ali DENİZ [1]

285 395

In this work it is considered the graph-directed iterated function systems, and a sufficient condition to find disks which are centered at arbitrarily given points and containing the attractors of these systems is given. It is also given upper and lower bounds for the diameter of the attractors of a graph-directed system.

Bu çalışmada çizge-yönlendirilmiş yinelemeli fonksiyon sistemleri ele alınmış, verilen keyfi noktaları merkez kabul eden ve bu sistemlerin çekicilerini kapsayan disklerin bulunabilmesi için bir yeterli koşul verilmiştir. Ayrıca çizge-yönlendirilmiş yinelemeli fonksiyon sistemi çekicilerinin çapları için alt ve  üst sınırlar verilmiştir.
Konular Temel Bilimler (Genel)
Dergi Bölümü Araştırma Makalesi
Yazarlar

Yazar: Ali DENİZ

Bibtex @araştırma makalesi { aubtdb289627, journal = {Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler}, issn = {2146-0272}, eissn = {2146-0191}, address = {Anadolu Üniversitesi}, year = {2017}, volume = {5}, pages = {13 - 21}, doi = {10.20290/aubtdb.289627}, title = {On the Diameters of Graph-directed Fractals}, key = {cite}, author = {DENİZ, Ali} }
APA DENİZ, A . (2017). On the Diameters of Graph-directed Fractals. Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler, 5 (1), 13-21. DOI: 10.20290/aubtdb.289627
MLA DENİZ, A . "On the Diameters of Graph-directed Fractals". Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler 5 (2017): 13-21 <http://dergipark.gov.tr/aubtdb/issue/27532/289627>
Chicago DENİZ, A . "On the Diameters of Graph-directed Fractals". Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler 5 (2017): 13-21
RIS TY - JOUR T1 - On the Diameters of Graph-directed Fractals AU - Ali DENİZ Y1 - 2017 PY - 2017 N1 - doi: 10.20290/aubtdb.289627 DO - 10.20290/aubtdb.289627 T2 - Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler JF - Journal JO - JOR SP - 13 EP - 21 VL - 5 IS - 1 SN - 2146-0272-2146-0191 M3 - doi: 10.20290/aubtdb.289627 UR - http://dx.doi.org/10.20290/aubtdb.289627 Y2 - 2018 ER -
EndNote %0 Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler On the Diameters of Graph-directed Fractals %A Ali DENİZ %T On the Diameters of Graph-directed Fractals %D 2017 %J Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler %P 2146-0272-2146-0191 %V 5 %N 1 %R doi: 10.20290/aubtdb.289627 %U 10.20290/aubtdb.289627
ISNAD DENİZ, Ali . "Çizge-Yönlendirilmiş Fraktalların Çapları Üzerine". Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler 5 / 1 (Nisan 2017): 13-21. http://dx.doi.org/10.20290/aubtdb.289627