Cilt 5, Sayı 1, Sayfalar 49 - 55 2017-04-07

A Note on Connection Forms on the Quaternionic Hopf Bundle
Kuaternionik Hopf Demeti Üzerinde Bağlantı Formları Üzerine Bir Not

Nülifer Özdemir [1]

173 123

It is known that there exists a family of connection 1-forms depending on two parameters on the standard quaternionic Hopf bundle. This family is constructed by using the canonical connection 1-form. In this work, the self duality and the anti-self duality of these connection 1-forms are investigated. Parameters for which the family of connection 1-forms are self dual and anti-self dual are determined.

Standart kuaternionik Hopf demeti üzerinde iki parametreye bağlı bağlantı formlarının bir ailesinin varlığı bilinmektedir. Bu bağlantı formların ailesi kanonik konneksiyon 1-formu kullanılarak inşaa edilmiştir.  Bu çalışmada, bu bağlantı 1-formlarının self dual ve anti-self dualliği araştırılmıştır. Bu bağlantı 1-formların hangi parametreler için self dual ya da anti- self dual olduğu belirlenmiştir.

Konular Temel Bilimler (Genel)
Dergi Bölümü Araştırma Makalesi
Yazarlar

Yazar: Nülifer Özdemir
E-posta: nozdemir@anadolu.edu.tr

Bibtex @araştırma makalesi { aubtdb289630, journal = {Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler}, issn = {2146-0272}, address = {Anadolu Üniversitesi}, year = {2017}, volume = {5}, pages = {49 - 55}, doi = {10.20290/aubtdb.289630}, title = {A Note on Connection Forms on the Quaternionic Hopf Bundle}, language = {en}, key = {cite}, author = {Özdemir, Nülifer} } @araştırma makalesi { aubtdb289630, journal = {Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler}, issn = {2146-0272}, address = {Anadolu Üniversitesi}, year = {2017}, volume = {5}, pages = {49 - 55}, doi = {10.20290/aubtdb.289630}, title = {Kuaternionik Hopf Demeti Üzerinde Bağlantı Formları Üzerine Bir Not}, language = {tr}, key = {cite}, author = {Özdemir, Nülifer} }
APA Özdemir, N . (2017). A Note on Connection Forms on the Quaternionic Hopf Bundle. Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler, 5 (1), 49-55. DOI: 10.20290/aubtdb.289630
MLA Özdemir, N . "A Note on Connection Forms on the Quaternionic Hopf Bundle". Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler 5 (2017): 49-55 <http://dergipark.gov.tr/aubtdb/issue/27532/289630>
Chicago Özdemir, N . "A Note on Connection Forms on the Quaternionic Hopf Bundle". Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler 5 (2017): 49-55
RIS TY - JOUR T1 - Kuaternionik Hopf Demeti Üzerinde Bağlantı Formları Üzerine Bir Not AU - Nülifer Özdemir Y1 - 2017 PY - 2017 N1 - doi: 10.20290/aubtdb.289630 DO - 10.20290/aubtdb.289630 T2 - Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler JF - Journal JO - JOR SP - 49 EP - 55 VL - 5 IS - 1 SN - 2146-0272-2146-0191 M3 - doi: 10.20290/aubtdb.289630 UR - http://dx.doi.org/10.20290/aubtdb.289630 Y2 - 2017 ER -
EndNote %0 Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler Kuaternionik Hopf Demeti Üzerinde Bağlantı Formları Üzerine Bir Not %A Nülifer Özdemir %T Kuaternionik Hopf Demeti Üzerinde Bağlantı Formları Üzerine Bir Not %D 2017 %J Anadolu Üniversitesi Bilim Ve Teknoloji Dergisi - B Teorik Bilimler %P 2146-0272-2146-0191 %V 5 %N 1 %R doi: 10.20290/aubtdb.289630 %U 10.20290/aubtdb.289630