Kapak Resmi
68.179     |     76.544
Dergi Sayıları

Dergimizde 30 Ekim 2017'den sonra "editör kurulu"  ve "yayın ilkeleri" değişikliği olacaktır. Makale yüklemek için lütfen yeni ilkelerimizin duyurulmasını bekleyiniz. 
YAZARLARIMIZ İÇİN ÖN BİLGİLENDİRME
A. SİSTEME GİRİŞ
1. Dergipark'a üyeliğiniz varsa "Kullanıcı Profili Düzenle" sekmesinde sol üst köşede çıkan "dergiye katıl" bağlantısından dergimizi seçerek "yazar" kaydı yapabilirsiniz. 
2. Şifre problemleri için lütfen ulakbim.dpdestek@tubitak.gov.tr adresine e-posta yazınız. 
3. Kullanıcı adınız, unvanınız, şifreniz vb. gibi hesap ayarları üzerinde hiçbir şekilde düzenleme yapma yetkimiz yoktur. Bazı bilgilerinizi, profil ayarlarından güncellemeniz mümkündür. 
YAZIM KURALLARI VE MAKALE ŞABLONU İÇİN TIKLAYINIZ. BU BAĞLANTIDAKİ ŞABLONU İNDİREREK MAKALENİZİ BU ŞABLON İÇİNE YAZINIZ VE SİSTEME YÜKLEMEDEN ÖNCE ŞABLONA UYGUNLUĞUNU YENİDEN KONTROL EDİNİZ. 
B. DEĞERLENDİRME SÜRECİ
1. Dergimizde makale yayımlatmak veya hakem sürecini başlatmak için herhangi bir ücret talep edilmez.
2. Dergimizin Yayın Periyodu (Yılda 3 Sayı) : 28 Şubat - 30 Haziran - 30 Ekim 
3. Dergi sayıları için makale sayısı sınırı, makale metinleri için sayfa sayısı sınırı yoktur. Süreci tamamlanan her makale, takip eden ilk sayıda yayımlanır. 
4. Geniş özet, hakem sürecinden sonra istenir. 
5. Bildiri ve tezlerden üretilen makaleler, yayıma kabul edilmemektedir. 
6. Makalenizin raporları ve her türlü yazışma, sistem üzerinden "yazar penceresi" açılarak tarafınıza gönderilecektir. Bu durumda e-posta adresinize otomatik olarak bildirim gelecektir ancak bildirimlerin geç ulaşması veya ulaşmaması ihtimali vardır, bu nedenle sistemi siz de sık sık kontrol ediniz. 
7. Gönderilen makaleler, intihal taramasından geçirilmektedir. Bilimsel atıf kurallarına uygun olmayan makaleler, yazarına iade edilmektedir. Ayrıca bilimsel atıf kurallarına uygun olarak atıf yapılmış olsa bile çok sayıda alıntı içeren makaleler, değerlendirmeye kabul edilmemektedir. 
8. Dergimize gönderilen makalelerin hakem sürecinin ne kadar süre içinde tamamlanacağına ilişkin herhangi bir tarih vermemiz mümkün değildir. 

C. YARDIMCI DOKÜMANLAR
1. Yazım kuralları ve yayın ilkeleri için tıklayınız. 
2. Makale yükleme kılavuzu için tıklayınız
3. Hakem Kılavuzu (Video)   Reviewer Guide click
4. Makalelerde yazarların "ORCID" bilgisi de bulunmalıdır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız: 

D. DİZİNLEME - İNDEKS
581c5e9877423.jpg
Cilt 6 Sayı 2 Son Sayı
Cilt 6 - Sayı 2 - Haz 2017