Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, hakemli bir dergi olup 3 ayda bir olmak üzere yılda 4 defa (Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında) yayınlanmaktadır.

Dergimiz, yayın hayatına Ocak 1999'da başlamış olup sosyal bilimler alanında özgün katkılar sağlayan teorik ve/veya uygulamalı makaleleri yayınlamaktır.

Derginin yayım dili Türkçe ve İngilizce'dir.  

Dergimiz yılda 4 kez olmak üzere Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında yayımlanmakta olup, EBSCOhost, ULAKBİM/Sosyal Bilimler Veri Tabanında ve ASOS Index'de yer alan uluslararası hakemli bir dergidir. 

"Açık erişimli" olan derginin içeriği tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kullanıcılar yayıncıdan ve yazardan/yazarlardan izin almaksızın, dergideki makaleleri tam metin olarak okuyabilir, indirebilir, dağıtabilir, makalelerin çıktısını alabilir ve kaynak göstererek makalelere bağlantı verebilir.

Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim ayları içerisinde, söz konusu aylara ait mizanpaj / basım hazırlığı çalışmalarından dolayı Sosyal Bilimler Dergimize makale çalışması başvurusu talebi alınmamaktadır. Dergimize değerlendirilmek üzere yollanan makale çalışmaları için, herhangi bir sayı ve hakem süreçleri için süre garantisi verilememekte olup, yayın koşulları tamamen hakem sürecinin tamamlanmasına ve yetkili kurul/komisyonların iznine bağlıdır.