Edebali İslamiyat Dergisi

ISSN 2587-0955 | Periyot Yılda 2 Sayı | Başlangıç: 2017 | Yayıncı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi |
Kapak Resmi

1.476

2.539

Edebali İslamiyat Dergisi = Edebali Islamic Journal= مجلة أده بالي الإسلامية

Edebali İslamiyat Dergisi,  Mayıs ve Kasım aylarında yılda 2 sayı olarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından yayımlanan hakemli akademik bir dergidir. Yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. 

Dergimizde İLAHİYAT başta olmak üzere Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında oldukça geniş bir yayın yelpazesine sahip olup, (Temel İslam Bilimleri: Tefsir, Hadis, Kelam, İslam Hukuku, İslam Mezhepleri Tarihi, Tasavvuf, Arap Dili ve Edebiyatı; Felsefe ve Din Bilimleri: İslam Felsefesi, Din Felsefesi, Din Psikolojisi, Din Sosyolojisi, Din Eğitimi, Dinler Tarihi, Felsefe Tarihi, Mantık; İslam Tarihi ve Sanatları: İslam Tarihi, İslam Sanatları Tarihi, Türk-İslam Edebiyatı, Dini Musiki;Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Eğitimi) makalelerin yanı sıra, kitap değerlendirmeleri, sempozyum tanıtımları, yayınlanmamış bildiriler ve Doktora tez özetleri (Türkçe- İngilizce) yayımlanır. Dergimizde Türkçe'nin yanı sıra Arapça, İngilizce, Almanca ve Uygur Türkçesi ile yazılan çalışmaların yayım imkanı bulunmaktadır.

Makalelerin bilim, dil ve hukuk bakımından sorumluluğu yazarlarına aittir. Başvuru veya yayınlanacak makaleler için herhangi bir ücret istenmemektedir. Ayrıca, yazarlara telif ücreti de ödenmez.

Makale gönderiminde zorluk yaşayan yazarlarımız linki tıklayarak Makale Gönderim Videosunu izleyebilirler.