Sayın Hakemlerimiz,

Belge isteğinizin sonuçlandırılması için hakemlik isteği yaptığınız ekranda, sürecin başladığı ve bitirildiği zaman dilimlerini girmelisiniz, aksi takdirde sistemden hangi makalede değerlendirme sürecine katkı yaptığınızın bulunması mümkün değildir.

Değerli görüşlerinizi makalelerin değerlendirme sürecinde vakit ayırarak bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Part C Editör Kurulu

Bundan sonra makale yükleyen yazarlar  Ön Yükleme Formatı ve  Ön Yükleme Kapak Formatı dosyalarını başlangıçta yükleyeceklerdir. Buradaki Ön yükleme formatı makalenizin özü olup hakemler tarafından gözükecektir. Ön yükleme kapak formatı ise yazar bilgilerinin yer alacağı belge olup sadece editörler tarafından görülecektir. Eğer makaleniz kabul edilirse sizden düzenleme aşamasında Kabul Edilen Makale Formatı istenir. Bu format dergimiz yayın formatıdır.

Dergimize makale yükleyecek yazarlardan bundan sonra dergipark hesaplarını ORCİD ile ilişkilendirmeleri, yani ORRCİD numarasına sahip olmaları TÜBİTAK tarafından talep edilmektedir. Lütfen makale yüklemeden önce bu duyuruyu dikkate alınız.

Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi: PART:C “Tasarım ve Teknoloji” Dergisi, 25 yıllık deneyimi, kültürü, birikimi, ve saygınlığı olan Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisinin bir parçası olarak yayın hayatına 2013 yılında başlamıştır. Gazi Fen Bilimleri Dergilerinin tamamı 2013 yılı itibarıyla yılda 4 sayı olmak üzere sadece elektronik ortamda yayımlanmaktadır. 2016 yılı itibari ile dergimiz TÜBİTAK-ULAKBİM dergi TR dizin'inde mühendislik ve temel bilimler veri tabanında taranmaya başlanmıştır. TR Dizinde taranması Üniversitelerarası Kurul Doçentlik Komisyonlarında kabul gören bir kriter olarak sürekli izlenmekte ve önem arz etmektedir.

Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi: PART C, Ülkemizde araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin arttırılması, çalışmaların bilimsel yayınlara dönüştürülebilmesi, yapılan bu çalışmaların elektronik ortamda bilim dünyası ile hızlı ve ücretsiz olarak paylaşılması ve ülkemizin bilimsel gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Türkçe olarak yayın hayatına devam etmektedir. “Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi: Tasarım ve Teknoloji” dergisi temel mühendislik konularını kapsayan bir dergidir. Mühendislik bilimlerindeki en güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeleri araştırmacılara, mühendislere ve ilgili kitlelere ulaştırmayı hedefler. Dergi ulusal ve uluslararası düzeyde bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında orijinal bir araştırmayı bulgu ve sonuçlarıyla yansıtan ve bilime katkısı olan araştırma makalelerini veya yeterli sayıda bilimsel makaleyi tarayıp, konuyu bugünkü bilgi ve teknoloji düzeyinde özetleyen, değerlendirme yapan ve bulguları karşılaştırarak yorumlayan tarama makalelerini kabul etmektedir. Dergiye gönderilen bilimsel çalışmaların yayımlanmış veya sözlü veya poster sunum olarak başka yerde yayın için değerlendirme aşamasında bulunmaması gereklidir. Temel mühendislik alanlarındaki hem deneysel hem de kuramsal çalışmaların yer aldığı dergimiz, mühendisliğin hızla gelişen alanlarına ilişkin makalelerin yayınına öncelik tanır ve disiplinler-arası yöntem ve teknolojiler üzerine yoğunlaşmayı amaç edinmektedir.

Dergimize gönderilen yayınlar Elektronik Makale Değerlendirme ve Takip Sistemi içerisinde değerlendirilmektedir.

Makale göndermek isteyen yazarlarımız, dergi sayfamızdan sisteme http://dergipark.gov.tr/journal/358/submission/start web adresinden kayıt yaptırarak, özgün bilimsel makalelerini online olarak gönderebilir ve süreci kolayca takip edebilirler.

Siz değerli akademisyenlerimizin katkıları, her zaman olduğu gibi, hedeflenen amaca ulaşmada en büyük desteğimizdir. Sizleri; Dergimize makale göndermeye, katkı vermeye veya dergimizi takip etmeye ve çevrenize duyurmaya davet ediyoruz. Dergimize olan desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

TR Dizinde taranan dergilerin listesi; http://cabim.ulakbim.gov.tr/tr-dizin/tr-dizinde-dizinlenen-dergi-listesi/

 *** Yayımlanması uygun görülen makalelere ait DOI numaraları dizgi aşamasında verilmektedir. 

Ayrıntılı Bilgi için duyurular bölümünü takip etmeyi unutmayınız.