Makale Çağrısı

Clit:7, Sayı:1, Yıl:2019

Sayın Meslektaşlarımız,

Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Haziran ve Aralık aylarında yayınlanan, uluslararası, bilimsel dergisidir. Dergi Web of Science Core Collection Emerging Sources Citation Index (ESCI) ve TR Dizin tarafından indekslenmektedir.

Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi (Journal of Penal Law and Criminology), öncelikle ceza hukuku ve kriminoloji alanlarına odaklanan, suç ve suçlulukla ilişkili konularda yazılan makalelere açık olan bir dergidir. Ceza Hukuku ve Kriminoloji Dergisi, yüksek kalitede içerikle bu alanlara katkıda bulunan ve bilgi paylaşımı sağlayan uluslararası bir platform sunmayı amaçlar. Dergiye yayınlanması için gönderilen bilimsel makaleler Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ya da İtalyanca olmalıdır.

 

Son makale gönderim tarihi: 28 Şubat 2019

Dergi ile ilgili diğer bilgilere http://jplc.istanbul.edu.tr/tr/_ web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Makale Gönderimi Hakkında

Makale göndermek için Derginin web sitesinden erişilen ve http://jplc.istanbul.edu.tr/tr/content/makale-gonderme-kilavuzu/makale-gonderme-kilavuzu linkinde yer alan Makale Gönderme Kılavuzu izlenerek makaleler derginin kurallarına uygun biçimde gönderilmelidir.

Gönderilecek makaleler daha önce başka bir dergide yayınlanmamış veya değerlendirme aşamasında olmamalıdır. Tüm makaleler çift taraflı kör hakem sürecinden geçmektedir. Yazarlar dergi hakkında detaylı bilgiye derginin web sitesinde yer alan Yazarlara Bilgi bölümünden erişebilirler (http://jplc.istanbul.edu.tr/tr/content/yazarlara-bilgi/editoryal-politikalar-ve-hakem-sureci ). Makaleler https://mc04.manuscriptcentral.com/jplc web sayfasından yüklenmelidir.

Dergimize değerli makalelerinizi bekliyoruz.

Baş Editör

Prof. Dr. Adem Sözüer