www.dergipark.gov.tr/jesd

Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi, 2010 yılında kurulmuş Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi editörlüğünde alan indekslerince taranan ulusalararası hakemli bir bilimsel araştırma dergisidir. Mühendislik bilimleri alanında düzenli olarak Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yılda üç sayı şeklinde yayımlanır.

Yayınlanmak üzere gönderilen bütün makaleler; hakemler ve editörler tarafından değerlendirilir. Dergide Çift Körleme uygulanır. Makaleleri değerlendiren hakemlerin isimleri yazarlara bildirilmez. Aynı şekilde yazarların isimleri de hakemlere bildirilmez. Dergide, Türkçe veya İngilizce dillerinde yazılmış orijinal araştırma makaleleri, vaka takdimi, derleme ve çeviri türünde bilimsel çalışmalar yayınlanmaktadır. 

Dergiye yayınlanmak için gönderilen her bir makaleye DOI numarası ve makalelerden herhangi bir değerlendirme ve başvuru ücreti alınmamaktadır.

Makale göndermek için yazım kurallarımıza ulaşmak için tıklayınız...

ÖNEMLİ: Başvuru yazarlarımızdan ORCID bilgileri talep edilmektedir.  ORCID, Open Researcher ve Contributor ID'nin kısaltmasıdır.  ORCID, Uluslararası Standart Ad Tanımlayıcı (ISNI) olarak da bilinen ISO Standardı (ISO 27729) ile uyumlu 16 haneli bir numaralı bir URI'dir. Lütfen http://orcid.org adresinden bireysel ORCID için ücretsiz kayıt oluşturunuz.

Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi şuan itibariyle aşağıda listelenen veri tabanları tarafından taranmaktadır. Ayrıca, ULAKBİM-TR Mühendislik Veritabanı tarafından izleme süreci devam etmektedir.

  • GOOGLE SCHOLAR
  • EBSCOHOST
  • INDEX COPERNICUS


23.Ulusal Ergonomi Kongresi’nde sunulan bildirilerin “Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi” (JESD) için tam metin son gönderim tarihi 3 Aralık 2017’dir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...


Cilt: 5 Sayı: 2 Son Sayı
Cilt 5 - Sayı 2 - Ağu 2017