23.Ulusal Ergonomi Kongresi’nde sunulan bildirilerin “Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi” (JESD) için tam metin son gönderim tarihi 3 Aralık 2017’dir. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız...

Değerli yazarlarımız ve kullanıcılarımız,

ULAKBİM TR Dizin sistemlerinde tanımlayıcı ID bilgilerine yer verilecektir. Standardizasyonun sağlanabilmesi ve YÖK ile birlikte yürütülecek ortak çalışmalarda ORCID kullanılacağı için,

TR Dizin’de yer alan veya yer almak üzere başvuran dergilerin, yazarlardan ORCID bilgilerini talep etmeleri ve dergide/makalelerde bu bilgiye yer vermeleri tavsiye edilmektedir.


ORCID, Open Researcher ve Contributor ID'nin kısaltmasıdır.  ORCID, Uluslararası Standart Ad Tanımlayıcı (ISNI) olarak da bilinen ISO Standardı (ISO 27729) ile uyumlu 16 haneli bir numaralı bir URI'dir. http://orcid.org adresinden bireysel ORCID için ücretsiz kayıt oluşturabilirsiniz.


Bu nedenle Profil hesaplarınızda İlişkili Hesaplar kısmı altında ORCID bağlantınızı aktifleştirmeniz ve/veya Sistemde bir makale başvurunuz var ise Yazarlara ait ORCID bilgilerinizi ilgili alan editörlerimize göndermeniz son derece önemlidir. 


Saygılarımızla.