Kader, 23/10/2017 tarihi itibariyle http://dergipark.gov.tr/kaderdergi adresinden yayın hayatına devam edecektir.


EDİTÖRDEN / EDITOR

Değerli hocalarımız ve sevgili okurlar,

Kelâm Araştırmaları Dergisinin 15. yılını geride bırakırken XV/II. sayısında yepyeni bir mizanpajla karşınızda bulunmanın sevinci içindeyiz. İlk defa 2003 yılında yayın hayatına başlayan dergimiz bu süreç zarfında yılda iki defa kesintisiz bir şekilde yayınlanarak bir sürekliliğe sahip olduğunu gösterdi. Bu yapılırken aynı zamanda kaliteden de ödün verilmemesi ve akademik yayın kaidelerine titizlikle riayet edilmesi dergimizin akademik çevrelerde saygın bir yer edinmesini sağladı. Dergimizin bu konuma gelmesinde şu anki yönetimin olduğu kadar geçmiş dönemde editörlük, yayın kurulu üyeliği ve hakemlik görevi üstlenen hocalarımızın da katkıları oldu. Ancak en büyük katkının, onu yazılarıyla besleyen yazarlarımıza ve ilgiyle takip eden okuyucularımıza ait olduğunu belirtmek isteriz.

Değerli hocalarımız ve kıymetli takipçilerimiz,

Öncelikle, böylesine zengin bir içerikte çıkan sayımıza katkıda bulunan yazarlarımızı tebrik eder, çalışmalarının artarak daha da nitelikli bir şekilde devam etmesini temenni ederiz. Bu yazıların değerlendirilmesi ve ilim dünyasına kazandırılması sürecinde değerli zamanlarını ayırıp katkılarını esirgemeyen sevgili hakemlerimize de ayrıca teşekkür ederiz. Son olarak, başından sonuna zahmetli bir süreci tamamlayan sevgili yayın kurulu üyesi hoca ve arkadaşlarımıza şükran duygularımızı ifade etmek isteriz.

Bu vesileyle bütün hocalarımıza ve okuyucularımıza içten selam, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

Editörler a.

Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN

 


Dergi Yeni Adı

KADER

Derginin 2017 ve sonrası arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

Kelam Araştırmaları Dergisi (KADER) Yayın Tarihleri Değişikliği Hakkında Önemli Duyuru

Saygıdeğer Kelam Camiası,


Dergimiz yayın periyotlarının akademik süreçlere daha uygun hale getirilmesi amacıyla KADER editörler toplantısında alınan karar gereği, dergimizin yayın tarihleri Haziran ve Aralık ayları olarak  güncellenmiştir. Aralık sayımız için son makale kabul tarihi 15 Kasım 2017’dir. Bu tarihten sonra gönderilen makaleler Haziran 2018 sayısı için değerlendirmeye alınacaktır.


Bilgilerinize arz olunur.


Kelam Araştırmaları Dergisi Editörler Kurulu