ODAK VE KAPSAM

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, 2009 yılından beri Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yayınlanmaktadır. Yılda dört defa Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında online olarak yayınlanan,  6 farklı üniversitenin öğretim üyelerinden oluşmuş danışmanlar kurulu bulunan ve sosyal bilimler alanlarında yayın yapan ulusal hakemli bir dergidir. Yayın dili Türkçe, İngilizce ve Almanca olan dergide araştırma ve derleme makaleleri yanında çevirilere de yer verilmektedir.

Dergide yayın yapmak isteyen yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Derginin yayın politikasının esası sosyal bilimler alanına katkı sağlayacak kuramsal temeli kuvvetli, yeni ve özgün araştırmalara yer vermektir.

Yazıların tüm sorumluluğu yazar(lar)ına aittir, yazılarda ifade edilen görüşler yazar(lar)ın kendi görüşleri olup dergiyi bağlamaz. Yayınlanması uygun bulunan yazıların telif hakkı yazarlara aittir. Yazarlara telif ücreti ödenmez.

İNDEKSLER 

Dergimiz, ASOS INDEX, OAJI, INDEX COPERNICUS, EBSCO, SCİENTİFİC INDEXİNG SERVİCES ve RESEARCHBİB tarafından İndekslenmektedir.

AÇIK ERİŞİM POLİTİKASI 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, bilimsel araştırmaları halka ücretsiz sunmanın bilginin küresel paylaşımını artıracağı ilkesini benimseyerek, içeriğine anında açık erişim sağlamaktadır. Dergi, BOAI'nin (Budapest Open Access Initiative) "açık erişim" tanımına uygun olarak, okuyucularına makaleleri "okuma, indirme, kopyalama, dağıtma, yazdırma, arama ya da tam metinlerine bağlantı yapma" izni vermektedir. 

MAKALE ÇAĞRISI

Dergimizin önümüzdeki sayılarında değerlendirilmesini istediğiniz makalelerinizi dergi sistemine üye olup yazar girişi yaparak sisteme yükleyebilirsiniz. Dergimize gönderilecek makaleler, dergimiz yazım kurallarında belirtilen biçimsel ve bibliyografik gerekliliklere uygun olarak hazırlanmalıdır.

Sisteme yüklenen makalelerin değerlendirme süreci ortalama 4-12 ay sürmektedir.

Hakem listeleri, her sayı için güncel olarak oluşturulmaktadır. Listede sadece o sayıda yayımlanan makalelere ait hakemlerin ismi yer almaktadır. Reddedilen makalede değerlendirme yapan hakem isimleri, karar tarihinden sonraki ilk sayıda yer alacaktır.

Düzeltme vb. gerektiği durumlarda email ile bilgi verilen yazarların 15 gün içinde yanıt vermemesi durumunda, makaleler yayın sürecinden çekilerek arşive alınmaktadır.Son Sayı
Cilt 9 - Sayı 21 - Eki 2017