Kapak Resmi
71.134     |     70.135
Dergi Sayıları

ÖNEMLİ DUYURU


MAKALE YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI DERGİMİZE 2017 YILI İÇİN YENİ BAŞVURU KABUL EDİLEMEMEKTEDİR. DERGİMİZ 2018 YILINDA YENİDEN BAŞVURU KABULÜNE BAŞLAYACAKTIR.


İLGİNİZ VE ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.


Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü dergisi 2009 yılında yayın hayatına başlamış olup, 6 farklı üniversitenin öğretim üyelerinden oluşmuş danışmanlar kurulu bulunan ve sosyal bilimler alanlarında yayın yapan ulusal hakemli bir dergidir. Dergide araştırma ve derleme makaleleri yanında çevirilere de yer verilmektedir. Yayın dili Türkçe, İngilizce, Fransızca olan dergi, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yılda dört kez online olarak yayınlanmaktadır.


Sisteme yüklenen makalelerin değerlendirme süreci ortalama 4-12 ay sürmektedir. 


Hakem listeleri, her sayı için güncel olarak oluşturulmaktadır. Listede sadece o sayıda yayımlanan makalelere ait hakemlerin ismi yer almaktadır. Reddedilen makalede değerlendirme yapan hakem isimleri, karar tarihinden sonraki ilk sayıda yer alacaktır.


Düzeltme vb. gerektiği durumlarda email ile bilgi verilen yazarların 15 gün içinde yanıt vermemesi durumunda, makaleler yayın sürecinden çekilerek arşive alınmaktadır. 

Son Sayı
Cilt 9 - Sayı 20 - Eyl 2017