Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde bilimsel ve elektronik dergi olarak 2016 yılında yayın hayatına yeni başlayan “MİMARLIK BİLİMLERİ VE UYGULAMALARI DERGİSİ” nin ilk sayısını çıkarmaktan dolayı heyecan ve mutluluğu bir arada yaşamaktayız.

Dergimiz, yılda en az 2 sayı,  hakemli (en az 2 hakemli), Türkçe veya İngilizce dillerinde ve e-dergi olacak şekilde yayımlanacaktır.

Mimarlık bilimleri ve Uygulamaları çatısı altında, Yapı Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık, Endüstriyel Ürün Tasarımı, vb. tüm disiplinleri kapsayacak şekilde mekânsal planlama ve tasarım, koruma, onarım ve yönetim boyutu ile ilişkili olabilecek kuramsal (teorik) ve uygulamaya yönelik her konuda yazılmış orijinal araştırma makaleleri ve  derleme türünde bilimsel çalışmalar yayınlanacaktır.

Ayrıca Mimarlık Bilimleri konuları ile ilişkili olabilecek diğer İnşaat Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Biyoloji, Coğrafya, Maden Mühendisliği, Sosyoloji, Arkeoloji, vb disiplinlerin çalışma konuları da dergide yayımlanacaktır.  Bunun yanı sıra teknik not, editöre mektup, tartışma, yarışma, rapor, vaka takdimi vb yer alabilecektir. 

Değerli destek ve katkılarınızı bekler  Saygılar sunarız. 

                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                Prof. Dr. Atila GÜL

                                                                                                                                                                                              Editor