Amaç

MUGLA JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY’nin kapsamı, temel bilimler, mühendislik ve teknoloji ile ilgili tüm konulardaki orijinal araştırmalardan oluşur. Bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında orijinal araştırma sonuçları, bilimsel yorumlar ve kısa iletişim notları yayına kabul edilir. 

Derginin yayın dili İngilizcedir. 

Dergimiz yılda iki kez olmak şartı ile HAZİRAN ve ARALIK aylarında yayınlanır. 

Daha önce başka bir dergide yayınlanan makaleler kabul edilmemektedir. 

Pratik ve teorisi uygun bir dengede yazılmış olan çalışmalar tercih edilir. Bir derleme makalede, geniş bir liste ile derinlemesine kaynaklarla desteklenen belirli bir bilimsel bilgi veya teknolojik konunun tatmin edici değerlendirilmesini vermesi beklenmektedir. Devam eden orijinal çalışmalarındaki ilk sonuçları paylaşmak isteyen araştırmacılar tarafından hazırlanan kısa iletişim notlarını bekliyoruz.

Dergiye gönderilen tüm makaleler alan editörü tarafından okunur. Yazarlar ve hakemler adına zaman kazanmak için, sadece belirlenen yayın kriterlerini karşılayan makaleler inceleme için hakemlere gönderilir. Editör tarafından derginin genel kapsamı için yetersiz veya uygun olmayan makaleler dış hakem değerlendirilmesine gönderilmeden reddedilirler (Bu kararlar alanında uzman editörler tarafından kayıt dışı danışmaya dayalı olabilir).

Kapsam

MUGLA JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY’nin kapsamı, temel bilimler, mühendislik ve teknoloji ile ilgili tüm konulardaki orijinal araştırmalardan oluşur.

Bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında orijinal

  • Araştırma sonuçları,
  • Derleme çalışmalar,
  • Kısa iletişim ve teknik notlar

yayına kabul edilir. 

Dergimizde, aşağıda sunulan ana bilim dallarında gerçekleştirilen makaleleri yayınlanmaktadır.

Ana Bilim Dalları:

  • Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik)
  • Mühendislik (Genel)

Ayrıca verilen ana bilim dallarının çalışma alanlarına katkı sağlayacak diğer alanlar daki çalışmalarda dikkate alınabilmektedir.