Dergi Yayın Kurulu’nun 04.01.2019 tarih ve 2019-1 sayılı kararları aşağıda belirtilmiştir.  
1.      Diğer dergilerin uygulamaları dikkate alındığında, 2019 yılında, Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında (yılda 3) sayı çıkarılmasına yayınlanmasına

2.      He sayıda en az 5 makale ve makalelerin kabul edildiği sırada sayıda yayımlanması,

3.      Kullanım kolaylığı dikkate alındığında, önerilen yeni şablonun uygunluğuna

4.      Makale değerleme sürecinde standardizasyonun sağlanması amacıyla Editörlük tarafından hazırlanmış sürecin uygunluğuna

Karar verilmiştir.


ESOGÜ Senatosu kararı ile "ESOGÜ Süreyi Yayınlar Yönergesi"nde değişiklik yapılmış olup, dergi kurullarının oluşumu yenilenmiştir.

Fakülte Yönetim Kurulu'nun  14 Aralık 2018 tarihli kararı ile Dergi Editörlüğüne 3 yıl süreyle Prof. Dr. Emin KAHYA (tekrar) atanmıştır.

Editör Prof. Dr. Emin KAHYA'nın öneri ile, 21 Aralık 2018 tarihli Dekanlık ve Fakülte Yönetim Kurulu kararları ile web sayfasında belirtilmiş olan öğretim elemanları kurullara atanmıştır.

Hayırlı olsun. 

Makale yayın aşamasına geldiğinde yazarlarımızdan ORCID bilgileri talep edilmektedir.  ORCID, Open Researcher ve Contributor ID'nin kısaltmasıdır.  ORCID, Uluslararası Standart Ad Tanımlayıcı (ISNI) olarak da bilinen ISO Standardı (ISO 27729) ile uyumlu 16 haneli bir numaralı bir URI'dir. Lütfen http://orcid.org adresinden bireysel ORCID için ücretsiz kayıt oluşturunuz.

Creative Commons
Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.