Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi'nin değerli takipçileri,

Dergimizin Aralık 2018'de yayınlanacak sayısı için son makale kabul tarihi bugündür. Dergimize bu tarihten sonra da makale gönderebilirsiniz ancak bu sayıda yayınlanması mümkün olmayabilir. Dolayısıyla makale ve kitap değerlendirmelerini 10. sayımız için dergimize göndermeyi planlayan sayın yazarlarımıza bugün 23.59'a kadar çalışmalarının kabul edileceğini hatırlatır, başarılar dileriz.

Türkye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi'nin Aralık 2018'de yayınlanacak 10. sayısına makale göndermeyi planlayan sayın yazarlarımızın dikkatine...Son makale kabul tarihimiz 15 Ekim 2018 pazartesi olup bu tarihten sonra gelen makaleler ancak bir sonraki sayıda değerlendirilebilecektir.Dolayısıyla makalelerinin Aralık sayısında yer almasını isteyen yazarların son gönderim tarihine kadar yazılarını yüklemeleri önemle rica olunur.

Türkye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi'nin Haziran 2018'de yayınlanacak yeni sayısına makale göndermeyi planlayan sayın yazarlarımızın dikkatine...Son makale kabul tarihimiz 16 Nisan 2018 pazartesi olup bu tarihten sonra gelen makaleler ancak bir sonraki sayıda değerlendirilebilecektir.Dolayısıyla makalelerinin Haziran sayısında yer almasını isteyen yazarların son gönderim tarihine kadar yazılarını yüklemeleri önemle rica olunur.

Dergimize yazı göndermeyi düşünen kıymetli yazarların dikkatine. Dergimizin makale yazımında kabul ettiği Chicago atıf ve kaynakça yönetim methodu kapsamında bazı hususların tam olarak anlaşılmadığı, dergimize gönderilen yazılardan ve dergimizi tarayan indeklserin ikazlarından anlaşılmaktadır. Herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek için, Chicago internet sayfasından alınan dipnot, dipnot tekrarı ve kaynakça yazımına dair kurallar ve örnekler listesi Türkçe ve İngilizce olarak yazarlarımızın istifadesine sunulmuştur. Dergimize gönderilecek yazıların burada belirtilen hususlara uygun olması beklenmekte olup, aksi takdirde yazılar ret edilecektir.

Güncel kontrol listesine bakmak için...

Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisinin yeni sayısına makale göndermek için son tarih : 15 Nisan 2018

Deyalı bilgi için tıklayınız

Sosyal Medya