Kapak Resmi
30.028     |     52.249
Dergi Sayıları
http://www.uiiid.com

Hakemli ve uluslararası bir dergi olan Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi 2008 yılından bu yana Kış ve Yaz sayıları olmak üzere yılda iki kere çıkarılmaktadır. Dergi Türkçe ve İngilizce dillerinde olmak üzere hem basılı hem de elektronik olarak yayınlanmaktadır.

Dergide iktisat, iktisat tarihi, işletme, maliye, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, ekonometri ve muhasebe alanlarında yazılan makalelere yer verilmektedir.

Makaleler ECONLIT, EBSCO, ASOS, INDEX COPERNICUS, TÜBİTAK ULAKBİM TR DİZİN,  ARASTIRMAX, AKADEMİK DİZİN, İDEAL ONLINE ve SOBİAD tarafından taranmaktadır. Dergimiz ayrıca bazı indekslerde de izlenme aşamasındadır. 


ALINTILANMA  İSTATİSTİKLERİ  (Yeni)


MAKALE GÖNDERMEDEN ÖNCE MUTLAKA YAZIM KURALLARINI OKUYUNUZ.  ÖRNEK MAKALE METNİ

MAKELE GÖNDERMEDEN ÖNCE BU YARDIM VİDEOSUNU İZLEYİNİZ.

YAYIN HAKLARI DEVİR FORMUNU MAKALE GÖNDERMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE HAZIRLAYINIZ.


DUYURU: 16.ULUSAL İŞLETMECİLİK KONGRESİ ÖZEL SAYISI YAYINLANACAKTIR

16. Ulusal İşletmecilik Kongresi, 4-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde Kuşadası Sealight Resort Hotel’de düzenlenmiştir. 

Düzenleme komitesiyle varılan mutabakata göre 16.Ulusal İşletmecilik Kongresi -UIK2017 Özel Sayısı yayınlanacaktır. Bu özel sayı sadece elektronik olarak yayıplanacaktır. Ayrıntılı bilgiler Kongre sekreteryasından ve kongre web sayfasından alınabilir.

 

DUYURU: 18.ULUSLARARASI EKONOMETRİ, YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI VE İSTATİSTİK SEMPOZYUMU ÖZEL SAYISI YAYINLANACAKTIR

18. Uluslararası Ekonometri, İstatistik ve Yöneylem Araştırması Sempozyumun'da bildiri sunan katılımcılara, bildirilerini makale olarak ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ İNCELEMELER DERGİSİ ÖZEL SAYISINDA yayınlanma imkanı sunulmaktadır.

Dergiye yapılacak EYİ özel sayısı için başvurularda makale isimlerinin önüne EYİ 18 yazılması gerekmektedir. 

15 Ekim-15 Kasım tarihleri dışında yapılan başvurular ve yazım kurallarına uymayan bildiriler değerlendirme sürecine alınmayacaktır.


Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi ile yapılan işbirliği anlaşması sonucunda katılımcılar, eğer isterlerse, bildirilerini tam metin olarak gönderdikleri takdirde, bildirileri makale olarak özel sayıda yayınlanmak üzere hakem değerlendirme sürecine alınacaktır.

Özel sayı için süreç kongrenin hemen ardından başlayacak ve 2017 yılı içinde elektronik olarak basılacaktır. Makale için özel sayı başvurusunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.


DUYURU:  22.PAZARLAMA KONGRESİ-PROF.DR.AHMET HAMDİ İSLAMOĞLU  ÖZEL SAYISI YAYINLANACAKTIR

Pazarlama Topluluğunun en önemli buluşma ve paylaşma ortamlarından biri olan Pazarlama Kongrelerinin 22.sini, 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde, Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Kongrede bildiri sunan katılımcılara, bildirilerini makale olarak ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ İNCELEMELER DERGİSİ PROF.DR.AHMET HAMDİ İSLAMOĞLU ÖZEL SAYISINDA yayınlanma imkanı sunulmaktadır.

Kongre Düzenleme kurulu ile yapılan işbirliği anlaşmaya göre katılımcılar, eğer isterlerse, bildirilerini tam metin olarak gönderdikleri takdirde, bildirileri makale olarak özel sayıda yayınlanmak üzere hakem değerlendirme sürecine alınacaktır.

Özel sayı için süreç kongrenin hemen ardından başlayacak ve elektronik olarak basılacaktır. Makale için özel sayı başvurusunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

**Yazım kurallarına uymayan bildiriler kesinlikle değerlendirme sürecine alınmayacaktır.

Open Access Policy

The journal allows readers to read, download, copy, distribute, print, search, or link to the full texts of its articles and allow readers to use them for any lawful purposes.


Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

Creative Commons Lisansı
Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi Creative Commons Alıntı-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

REHBER

Ön değerlendirme Rehberi

Yazarlar için Rehber

Hakemler için Rehber

Editörler için Rehber

Hakkımızda

Hakkımızda tanıtıcı bilgiler bu bölüme yazılacaktır.